Doma mezi akvárii mi ležely dvě terárka po ještěrkách, tak jsem se rozhodl vyzkoušet jestli v nich porostou běžné akvarijní rostliny bez vody - emerzně. Vytrhl jsem pár rostlinek z akvária a sadil.

Tak v prvním teráriu se mi zbláznil Ceratopteris thalicroides a téměř dusí Cryptocoryne pontederiifolia (kryptokoryna sumatránská) 

Ve druhém sice pomalinku, ale jistě rostou Anubias barteri , Anubias barteri nana a Anubias gigantea. Nádherné listy všech těchto anubiasů emerzní formy silně zastiňují jejich submerzní verzi. Viditelně toto prostředí je pro ně přirozenější. Pokud si povšimnete pod svítící žárovkou je vidět pár červených lístků. je to nedávno zasazena Alternathera Splendida . Již začíná růst, uvidíme jak se ji bude dařit.  Jen na výstupku na zadní stěně není akvarijní rostlina, je to Orchidea, kterou chtěla manželka vyhodit, protože se ji doma vůbec nedařilo, tak jsem ji vzal a uvidím co s ní bude dál. Tyto úspěch jsou pro mně natolik inspirující, že jsem již vyhrabal další o něco větší terárko po hadovi a budu pokračovat. Musím ho pořádně vyčistit a zalepit prasklé dno. Rostlinky už mám vyhlídnuté. O tom ale až příště...