Tak to tedy trvalo! To platí jak pro druhý výtěr těchto ryb, tak pro zveřejnění tohoto článku. Proč se ryby dřív po druhé nevytřely nechápu, byly v perfektní kondici a nic, až v červnu 2022. Zveřejnění článku, tak trvalo proto, že přes léto je mé vytížení na maximum a prostě nezbyl na to čas...

Na videu je vidět pár prvních rybiček. Nakonec jich bylo šest. Vím, žádná sláva, ale já jsem za ně vděčný, protože asi měsíc po výtěru mi uhynuly bez jakýchkoliv zjistitelných příčin všechny chovné kusy až na jednoho samečka. Zůstala mi také jedna samička z prvního výtěru.

Z těchto šesti červnových mláďat jsou dnes téměř dospělí jedinci. Zůstalo jich pět. Zase časové důvody způsobily, že v tomto článku nebudou jejich aktuální fotky. Slibuji, ale že je co nejdřív přidám.


 

Koupil jsem si nové skaláry - černé. Na fotce sice nevypadají tak černě jako ve skutečnosti, velký podíl na tom má poškození skla akvária kam jsem je dal do karantény a osvětlení. Bohužel ale i tak mají malé chybičky ve zbarvení...

Video


 

Tak konečně se začínají množit i "bílé" Mečovky. Čerstvě narozené mladé požírají, ale později si jich už nevšímají. Ale pokud je budu chtít namnožit ve větším množství, tak samičku budu muset oddělit.

video


 

Začínají se množit docela solidním tempem. První z narozených již začínají dospívat.

Video k článku


 

Několik těchto Mečovek jsem si pořídil úplně náhodně. Nikdy totiž ryby nenakupuji v obchodech, ale vždy jen od chovatelů. Jednou jsem ale měl čas na vlak, tak jsem se šel podívat jen tak abych "zabil" čas do nedaleké prodejny. Mezi ne zrovna vábně vypadající nabídkou byla ale jedna výjimka - tyto ryby. Jednalo se o mladé jedince v docela solidní kondici. Pohlaví ještě byl nerozeznatelné. Zaujaly mně na tolik, že jsem je koupil. Vyrostli z nich tři samečci a dvě samičky, které se teď už pěkně "plní".

video k článku


 

 

V lednu 2022 jsem při údržbě akvária objevil první přírůstek.

Video k článku