Vytisknout
Kategorie: Naše ryby
Zobrazení: 1294

Máme další, ne zrovna běžné živorodky v našich akváriích ! Dorazily mi 12.3.2019. Nebudu se tady rozepisovat podrobně o této rybě když pěkný článek a popis o nich najdete na: https://rybicky.net/atlasryb/skifie_zluta

Já vám budu psát jen své zkušenosti s touto rybou a přidávat fotky a videa.


20.3.2019

Vlastně jen potvrzení toho co je v popisu na stránkách rybicky.net . Nesnáší teplotu vyšší jak 24°C. Teplota vody stoupla na 25°C a rybičky viditelně nejsou v dobré kondici, dokonce dvě uhynuly, Dnes se tedy stěhují do spodních akvárií, kde je teplota o hodně nižší.

15.3.2019

Rybičky jsou momentálně umístěny v karanténě. Celé hejno 50 ks je rozděleno na půl ve dvou akváriích. Mám první pozitivní poznatek. Aby akvária nevypadala tak nudně, vložil jsem do nich několik anubiasů. Byly docela porostlé řasou. Jaké bylo milé překvapení, když druhý den ráno nebylo po řase na rostlinách ani památky! Takže pěkně likvidují řasu.

30.3.2019

V popisu na stránkách rybicky.net, je napsáno, že se živí hlavně potravou rostlinného původu. Zatím s tím nemohu souhlasit. Viditelně dává přednost živočišné. Po patentkách se vrhají jako šílené. Po rostlinných krmivech tedy téměř vůbec, jen si sem tam "zobnou". Nevím možná je to tím, že měly dostatek řas na anubiasech. Ty už ale očistily dokonale, takže uvidíme co bude dál.

3.8.2019 - Konečně jsem objevil první malou rybičku.

4.8.2019 - Objevují se další 3 malé rybičky

17.8.2019 - Malých rybiček je již víc jak 15 ...

1.10.2019 - Vytvořil jsem novou skupinu

 

nová skupina


 

původní skupina


Samičky v původní skupině jsou stále ještě plné a v akváriu již plavou další mladé.


 

 

Video