Včera večer dorazil tenhle 5 kg krasavec. Dosud jsem používal Biokvas CO2 200 od Rataje. Ne že bych s ním nebyl spokojený, to naopak, rostliny při něm rostly nádherně, ale už mně přestalo bavit při množství akvárií, která mám, téměř denně dělat novou náplň. Uvidíme jak budu spokojený, určitě budu tady o tom informovat.

17.12.2015

A je hotovo!


 

 

5.12.2015

 

Napuštěno, rostliny zasazeny a čeká se jen na rybičky.

 


 

4.12.2015

Akvárium je vyčištěno, vyměněna podložka a začínáme nasypávat substrát (Rataj PROFI SOIL).

 


 28.11.2015

Tak tohle budeme obnovovat!

Jedná se o jedno z nejstarších akvárií v naši pěstírně - 200 l, až do teď v něm byli skaláři, hodně škaredý štěrk a pár živořících rostlin. Vůbec nebylo vidět v jak hrozném stavu byla pod akváriem podložka z polystyrénu (myšičky si pěkně zařádily, ale jak se tam dostaly?). To když jsem uviděl, tak jsem nevěřil, že to akvárium dosud neprasklo. Ale jsou to opravdu kvalitně vyrobená akvária (dovoz z bývalého NSR - v té době docela rarita, ze západu se k nám toho moc nedostalo). Lepidlo je v takovém stavu jako kdyby bylo akvárium slepeno před měsícem...

detailní pohled na podložku

 

 

dokonce jsem našel rybičku, která se mi ztratila před rokem a půl... (v nádherně zachovalém stavu)

Obnova bude probíhat vcelku pomalu, protože na to nemám hodně času a vy můžete tady sledovat jak pokračuji. Průběžně doplňuji informace.