Nakoupil jsem si nové rostliny do akvárií, prozatím jsem si je dal do akvária kde emerzně pěstuji anubiasy. No stalo se že jsem měsíc neměl čas na to aby jsem je zasadil do akvária. Myslel jsem, že bude po nich, jelikož zůstaly v přepravním košíku. Dopadlo to ale takto!

 

Všechny jsou v pořádku, navíc pěkně povyrostly.


 

Další moje rostliny pěstované "na sucho"


 

 

  • Maximální výška 80 cm
  • Nároky na světlo: nenáročná až středně náročná
  • pH maximální 8,5
  • pH minimální 6,0
  • Teplota vody maximální 28 stupňů
  • Teplota vody minimální 20 stupňů
  • Umístění v akváriu: střed
  • Země původu: Austrálie

 

Rostliny připravené k prodeji

Rostliny na prodej 

Naše rostliny, které jsou připravené na prodej umisťujeme do akvária, ve kterém je několik šneků CLEA HELENA. Pokud si tedy náhodou od nás přinesete domů šnečky, tak jedině tohoto druhu. I tak jsou ale rostliny před expedicí důkladně kontrolovány a všichni viditelní šneci odstraněni.


 

Doma mezi akvárii mi ležely dvě terárka po ještěrkách, tak jsem se rozhodl vyzkoušet jestli v nich porostou běžné akvarijní rostliny bez vody - emerzně. Vytrhl jsem pár rostlinek z akvária a sadil.

Tak v prvním teráriu se mi zbláznil Ceratopteris thalicroides a téměř dusí Cryptocoryne pontederiifolia (kryptokoryna sumatránská) 

Ve druhém sice pomalinku, ale jistě rostou Anubias barteri , Anubias barteri nana a Anubias gigantea. Nádherné listy všech těchto anubiasů emerzní formy silně zastiňují jejich submerzní verzi. Viditelně toto prostředí je pro ně přirozenější. Pokud si povšimnete pod svítící žárovkou je vidět pár červených lístků. je to nedávno zasazena Alternathera Splendida . Již začíná růst, uvidíme jak se ji bude dařit.  Jen na výstupku na zadní stěně není akvarijní rostlina, je to Orchidea, kterou chtěla manželka vyhodit, protože se ji doma vůbec nedařilo, tak jsem ji vzal a uvidím co s ní bude dál. Tyto úspěch jsou pro mně natolik inspirující, že jsem již vyhrabal další o něco větší terárko po hadovi a budu pokračovat. Musím ho pořádně vyčistit a zalepit prasklé dno. Rostlinky už mám vyhlídnuté. O tom ale až příště...


 

Naše Anubiasy barteri se rozhodly kvést...

Submerzní se teprve ke kvetení připravuje

O pár dnů později rozkvétá

 

emerzní už kvete...